Bielizna termiczna (czy też termoaktywna) została tak przemyślana, aby była optymalna do danego rodzaju sportu. Nasz organizm w inny sposób zachowuje się, gdy biegamy, jeździmy rowerem, czy szusujemy na nartach. W każdej z tych aktywności pocimy się mniej lub bardziej, narażeni jesteśmy na zimno i ciepło. Dlatego też zakup bielizny termicznej powinien być rozsądnie zaplanowany.
Grubość ma znaczenie
Przeglądając ofertę, katalogi lub półki z bielizną termoaktywną możemy zauważyć pierwszą podstawową różnicę, jaka występuje pomiędzy nimi, a jest nią grubość zastosowanego materiału. Wybór odpowiedniej bielizny, rozpatrując ten parametr, jest stosunkowo łatwa. Cieńszą bieliznę ubieramy latem, gdy panują upały i chcemy ochronić nasz organizm przed przegrzaniem podczas wykonywanego wysiłku. Najgrubsza bielizna, w której stosuje się wełnę merino, ma natomiast chronić przed zimnem. I tak jak w naturze występują okresy przejściowe, tak i my możemy skorzystać z przejściowej bielizny o średniej grubości materiału, która zarówno odprowadza pot na zewnątrz, jak i chroni nas przed chłodem.
Jakość ma znaczenie
Chcąc kupić bieliznę termiczną i oczekując, że spełni ona pokładane w niej nadzieje, z całą pewnością nie powinniśmy jej szukać w wielkich marketach czy sieciówkach. Bieliznę, taką z prawdziwego zdarzenia, w której wykorzystano odpowiednią technologię i zastosowano jakościowo dobre włókna (polipropylen a nie poliester), możemy znaleźć jedynie w specjalistycznych sklepach. Tylko taka bielizna jest elastyczna, komfortowa i pozwala nam cieszyć się wysiłkiem.